Bitcoin těžba má vymezený čas


Jedná se o hvězdu mezi kryptoměnami, kterých je nyní v digitálním světě víc, než dostatek. To ovšem ale dává každému možnost začít vydělávat těžbou kryptoměn. Když se objevily první bitcoiny, tak jim moc lidí nevěřilo. Získávaly se různými způsoby, především u mladé generace. Za přečtení reklam, článků nebo jako odměna v různých online hrách. Později se začalo s těžbou, a jak to v začátcích bývá, nebyla třeba k tomu žádná těžká nebo složitá technika. Stačil obyčejný počítač.
procesor na bitcoin.jpg
Během chvíle se zjistilo, že dolování bitcoinů pomocí výkonných grafických karet je daleko rychlejší a účinnější. Ale ani to za čas nestačilo. V dnešní době je nutno pořídit daleko produktivnější a rychlejší těžební stroj, tím se stal Asic miner s čipem. Má vůbec smysl taková investice? V podstatě ano, jelikož bitcoin těžba ještě nekončí. Díky propracovanosti projektu, poslední bitcoin bude vytěžen až v roce 2140 a toho se my už nedožijeme.
kryptoměna bitcoin.jpg

Těžba není fyzicky náročná

Těžař se u dolování fyzicky skutečně moc namáhat nebude, náročná je spíš první investice do vybavení, které je nezbytně nutné a pak se musí počítat dále se spotřebou elektrického proudu na provoz, který je neomezený. Těžení samotné je pouze potvrzování transakcí, které jsou v takovém balíku, kterému se říká blok. Takový blok obsahuje různé transakce a společně dohromady tvoří blockchain. Nový blok je vygenerován průměrně jednou za 10 minut. 
Zařízení minerů poslouchá nové transakce, které v síti putují, a shromažďuje je u sebe. Pomocí hádání se snaží najít správný hash a když ho nalezne, tak je vloží do nově vzniklého bloku. Další ověření musí být provedeno v blockchainu , kde je transakce ověřena dalšími uživateli.

Transakce obsahuje poměrně důležité informace

Jedná se o pouhý datový soubor, který obsahuje důležité údaje. Asi ty nezákladnější, jelikož je zde zaznamenaná adresa účtu odesílatele, příjemce a také jak velká částka je posílaná. Nikde nefiguruje jméno nebo fyzická adresa, takže vše probíhá pod čísly v naprosté anonymitě. Také k takovému procesu je nutno si zařídit virtuální peněženku. Ověřováním se také snadno zjistí, jestli má odesílatel dostatečný obnos a pokud je transakce bez problémů, tak se během chvíle dostane třeba na druhý konec světa. Žádný podvod nebo falšování zde nehrozí. Pouze odměna za vykonanou práci.

Bitcoin těžba má vymezený čas
3.8 (75%)4